Élvefogó csapda
Az élvefogó csapda egy olyan eszköz, mely az állatot anélkül ejti csapdába, hogy az megsérülne vagy elpusztulna. Humánus megoldás, ha nem célunk az állat megölése. A hagyományos mérgekkel és rágcsáló csapdákkal szemben állatbarát megoldás, hiszen a kelepcébe esett élőlényt könnyedén átköltöztethetjük egy megfelelő helyre. Érdemes azonban egy távolabbi helyen elengedni az élőlényt, mert könnyedén visszatalálhat. Válogasson termékkínálatunkból az egér, patkány, nyest, sőt még róka befogására is alkalmas élvefogó csapdák között!
Mi az élvefogó csapda?
Olyan eszközt kell elképzelni, mely anélkül ejti fogságba az élőlényt, hogy az elpusztulna vagy megsérülne. Szemben az élőlények irtására használatos mérgekkel, patkány-, és egércsapdákkal ezek a termékek humánus megoldást kínálnak a kárttevők kiiktatására. A befogott állatot könnyedén áttelepíthetjük egy olyan helyre, ahol nem tud kárt okozni.
Hogyan működik?
Az élvefogók különböző típusai léteznek. A működési elv alapján többféle csapdát különböztetünk meg. Ilyen lehet:
Kalitkás csapda: a kalitkában egy csalogató anyag van elhelyezve, melyet ha megkezd az állat, az ajtó bezárul. Az állat így kelepcébe kerül. Csalogató anyag lehet boltban vásárolt csalianyag, vagy házilag is helyezhető bele ennivaló. Egér esetén kiváló megoldás lehet például füstölt kolbász, szalonna, vagy dióbél.
Alagutas csapda: jellemzően egércsapdának használják. Hosszú és keskeny alagútból állnak. A csalétek jellemzően az alagút túlsó végén helyezkedik el. Ahogy eléri az állat, úgy az ajtó becsapódik.
Előnyök
Humánus: Az élvefogó csapdák úgy vannak kialakítva, hogy ne okozzanak fájdalmat az állatnak. A csapdákat azonban érdemes gyakori időközönként ellenőrizni, mert a napokig bent felejtett élőlény ugyanúgy életét vesztheti. Ebben az esetben viszont halála sokkal lassabb lesz, így könnyedén fordulhat visszájára a humánus élvefogó csapda
Biztonságos: Szemben a mérgekkel az élvefogó nem jelent veszélyt más élőlényekre vagy kisgyermekekre. A mérgeknél hasznos információ lehet, hogy keserű ízű adalékanyaggal látják el őket, így emberi fogyasztás valószínűsége minimális.
Hatékony: a megfelelően kihelyezett csapda nagyon hatékony az állatok befogásában. Érdemes kifigyelni az egerek rejtekhelyét, vagy vonulási útvonalát és annak megfelelően elhelyezni.
Környezetbarát: A csapda többszörösen felhasználhatóak. Nem tartalmaz mérget vagy mérgező anyagot, így használata biztonságos.
Állatbarát: sérülés nélkül ejti kelepcébe a rágcsálót
Mire kell odafigyelni?
Csalogató anyagok: Figyeljünk rá, hogy olyan csalianyagot válasszunk, ami vonzó a célzott rágcsáló, vagy kárttevővel szemben.
Elhelyezés: Érdemes a csalit fal mellé, sarkokban vagy élelmiszerforrások közelében elhelyezni.
Ellenőrzés: Ne felejtse el rendszeresen ellenőrizni a csapdákat!
Tipp: A befogott állatot legalább 5 km-re az eredeti befogási helytől engedje szabadon! Célszerű olyan helyet választani, ami távol van a lakott területtől.